Jak probíhá čištění kovů laserem?

Posted in Průmysl.

Takřka všechny kovové výrobky mohou dříve nebo později začít korodovat nebo se na nich mohou tvořit různé nežádoucí usazeniny nebo nečistoty. Občas je nutné kov zbavit třeba i nánosu barvy. To se může dělat dvěma způsoby – pískováním a s pomocí laseru.

Výsledek obrázku pro laser big

Co se řadí mezi nerezové kovy

Posted in Průmysl.

Kov současnosti, který naleznete téměř v každé kuchyni. I takto by se mohlo nerezové oceli přezdívat. Věděli jste ale, co vše se mezi nerezové kovy řadí? Jaké jsou u každé výhody a nevýhody?

pipes-tubes-steel-metal-round-profile-stacked-DSWZQKP-min

Diamant a jeho využití

Posted in Průmysl.

Myslíte si, že jsou diamanty dobré jenom na zlaté šperky a jinak jsou k ničemu? Špatně! Diamant je nejtvrdší drahý kámen na světě abyla by škoda jeho využití omezit pouze na šperky, když existuje tolik možností, jak jej použít. O jeho způsobech využití pojednává tento článek.

diamanty

Co je to tryskání?

Posted in Průmysl.

Pod tryskáním nebo někdy také pískováním si můžete představit technologický proces pro opracování ocelových materiálů. Tryskání probíhá proudovým nanášením jemných částic zvaných Abrazivum. Nejčastěji se můžete setkat s abrazivem ve formě ocelových broků, které se nanesou na požadovaný materiál.

Co je to tryskání?

 

Proč a kde se tryská?

Tryskání se používá především pro účely odstranění nečistot, starých nátěrů nebo také vzniklé koroze. Pískování kovů se nejčastěji používá ve strojírenství nebo ve stavebnictví. Hojně se využívá například v automobilovém průmyslu, zejména u nákladních vozů.

 

Co se tryská?

Otryskat můžete jakékoliv ocelové konstrukce, kostry nákladních automobilů, výfuky, kovářské odlitky, sloupy, zábradlí a vlastně cokoliv železného vám padne pod ruku.

 

Jak se tryská?

Tryskání může probíhat v tzv. tryskačích - to jsou takové velké mašiny s bubnem, do kterého vložíte materiál, který chcete otryskat. Buben se následně zavře, roztočí a v bubnu se ve vysoké teplotě začne nanášet abrazivum. Tento proces trvá od 5 do 20 minut v závislosti na tom, jak členitý náš výrobek je, jak moc jej chceme mít otryskaný a kolik kg materiálu v bubnu máme. Druhou formou pískování je použít tryskací komory. Jejich uplatnění najdete především v případě výrobků, které jsou příliš objemné a musí se otryskat ručně v tryskací kabině.